Rohm Semiconductor MCR004YZPF1301
MCR004YZPF1301 picture photo
Mfg. Part Number
MCR004YZPF1301
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/32W 01005
Datasheet Download
MCR004YZPF1301.pdf
Availability of MCR004YZPF1301
QUANTITY
MCR004YZPF1301 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR004YZPF1301
Internal Part NumberEIS-MCR004YZPF1301
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR004YZPF1301
Related LinksMCR004Y, MCR004YZPF1301 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR004YZPF1301 Details Description
Related parts for MCR004YZPF1301
DIODE SCHOTTKY 30V 4A SMC datasheet.pdf
CONN NEXT GEN PACE 10DUAL POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.345" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 40V AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL WTL 4/2 STB datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf