Rohm Semiconductor MCR004YZPF6341
MCR004YZPF6341 picture photo
Mfg. Part Number
MCR004YZPF6341
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/32W 01005
Datasheet Download
MCR004YZPF6341.pdf
Availability of MCR004YZPF6341
QUANTITY
MCR004YZPF6341 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR004YZPF6341
Internal Part NumberEIS-MCR004YZPF6341
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR004YZPF6341
Related LinksMCR004Y, MCR004YZPF6341 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR004YZPF6341 Details Description
Related parts for MCR004YZPF6341
IC OPAMP GP 155KHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 6SON datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
BOARD DEV LIN SBC ATA6629 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
POWER SUPPLY 494W 24.7V DIN RAIL datasheet.pdf