Rohm Semiconductor MCR006YZPF1100
MCR006YZPF1100 picture photo
Mfg. Part Number
MCR006YZPF1100
Brief Description
RES SMD 110 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
MCR006YZPF1100.pdf
Availability of MCR006YZPF1100
QUANTITY
MCR006YZPF1100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR006YZPF1100
Internal Part NumberEIS-MCR006YZPF1100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR006YZPF1100
Related LinksMCR006Y, MCR006YZPF1100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR006YZPF1100 Details Description
Related parts for MCR006YZPF1100
CAP ALUM 6800UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL PNP UMT6 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V -15V 15V datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 150W 15V 10A datasheet.pdf
AMPLIFIER NONFERROUS PROX datasheet.pdf
CHISEL 30DEG 1.5MM datasheet.pdf
LITHIUM BATTERY FOR SOLAR 600 datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf