Rohm Semiconductor MCR006YZPJ432
MCR006YZPJ432 picture photo
Mfg. Part Number
MCR006YZPJ432
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
MCR006YZPJ432.pdf
Availability of MCR006YZPJ432
QUANTITY
MCR006YZPJ432 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR006YZPJ432
Internal Part NumberEIS-MCR006YZPJ432
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR006YZPJ432
Related LinksMCR006, MCR006YZPJ432 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR006YZPJ432 Details Description
Related parts for MCR006YZPJ432
IC MPU I186 25MHZ 80SQFP datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 100G OHM 20% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Wire Leads datasheet.pdf
MCU ARM 768KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M3 datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 40 POS datasheet.pdf