Rohm Semiconductor MCR01MRTJ434
MCR01MRTJ434 picture photo
Mfg. Part Number
MCR01MRTJ434
Brief Description
RES SMD 430K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
MCR01MRTJ434.pdf
Availability of MCR01MRTJ434
QUANTITY
MCR01MRTJ434 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR01MRTJ434
Internal Part NumberEIS-MCR01MRTJ434
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR01MRTJ434
Related LinksMCR01M, MCR01MRTJ434 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR01MRTJ434 Details Description
Related parts for MCR01MRTJ434
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
REG ISR 3A 5V ADJ VERT T/H 12SIP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 65 I/O 180QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 6.3V 10% 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 545MA 500 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf