Rohm Semiconductor MCR01MZPF1152
MCR01MZPF1152 picture photo
Mfg. Part Number
MCR01MZPF1152
Brief Description
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
MCR01MZPF1152.pdf
Availability of MCR01MZPF1152
QUANTITY
MCR01MZPF1152 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR01MZPF1152
Internal Part NumberEIS-MCR01MZPF1152
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR01MZPF1152
Related LinksMCR01M, MCR01MZPF1152 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR01MZPF1152 Details Description
Related parts for MCR01MZPF1152
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 46.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 730MA 365 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 22PF 3.15KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
3 X 30 PLASTITE SCREWS datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS T/H datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 26POS datasheet.pdf
CAM datasheet.pdf
MICTOR 355 EXT HT datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf