Rohm Semiconductor MCR01MZPF2211
MCR01MZPF2211 picture photo
Mfg. Part Number
MCR01MZPF2211
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
MCR01MZPF2211.pdf
Availability of MCR01MZPF2211
QUANTITY
MCR01MZPF2211 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR01MZPF2211
Internal Part NumberEIS-MCR01MZPF2211
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR01MZPF2211
Related LinksMCR01M, MCR01MZPF2211 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR01MZPF2211 Details Description
Related parts for MCR01MZPF2211
TRANS PREBIAS NPN 150MW SC75 datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 3.06V SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
MF SMC VERT HDR W/.094 CLIP 4CKT datasheet.pdf
FAN FRAME FILTER ALUM/STN 80MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC datasheet.pdf