Rohm Semiconductor MCR01MZPF9101
MCR01MZPF9101 picture photo
Mfg. Part Number
MCR01MZPF9101
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
MCR01MZPF9101.pdf
Availability of MCR01MZPF9101
QUANTITY
MCR01MZPF9101 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR01MZPF9101
Internal Part NumberEIS-MCR01MZPF9101
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR01MZPF9101
Related LinksMCR01M, MCR01MZPF9101 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR01MZPF9101 Details Description
Related parts for MCR01MZPF9101
CIRCUIT PIN JUMPER .025"D .250"L datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 35POS R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
156 KK BKWY HDR RA SQP TIN 10POS datasheet.pdf