Rohm Semiconductor MCR01MZPJ333
MCR01MZPJ333 picture photo
Mfg. Part Number
MCR01MZPJ333
Brief Description
RES SMD 33K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
MCR01MZPJ333.pdf
Availability of MCR01MZPJ333
QUANTITY
MCR01MZPJ333 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR01MZPJ333
Internal Part NumberEIS-MCR01MZPJ333
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR01MZPJ333
Related LinksMCR01M, MCR01MZPJ333 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR01MZPJ333 Details Description
Related parts for MCR01MZPJ333
TRIAC SENS GATE 600V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP HV LATCH 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 5.1V 6.1W datasheet.pdf