Rohm Semiconductor MCR01MZPJ335
MCR01MZPJ335 picture photo
Mfg. Part Number
MCR01MZPJ335
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
MCR01MZPJ335.pdf
Availability of MCR01MZPJ335
QUANTITY
MCR01MZPJ335 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR01MZPJ335
Internal Part NumberEIS-MCR01MZPJ335
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR01MZPJ335
Related LinksMCR01M, MCR01MZPJ335 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR01MZPJ335 Details Description
Related parts for MCR01MZPJ335
SWITCH LEVER SPDT 3A PC MNT datasheet.pdf
IC PROM SER I-TEMP 3.3V 44-VQFP IN STOCK XC17V16-VQ44I datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 24.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY SNAP SPDT 120V datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT TIN 5POS datasheet.pdf
FIXED IND 2.4NH 790MA 70 MOHM datasheet.pdf
CF CARD HDR TYPE 1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .050 THRUHL datasheet.pdf