Rohm Semiconductor MCR01MZPJ823
MCR01MZPJ823 picture photo
Mfg. Part Number
MCR01MZPJ823
Brief Description
RES SMD 82K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
MCR01MZPJ823.pdf
Availability of MCR01MZPJ823
QUANTITY
MCR01MZPJ823 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR01MZPJ823
Internal Part NumberEIS-MCR01MZPJ823
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR01MZPJ823
Related LinksMCR01M, MCR01MZPJ823 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR01MZPJ823 Details Description
Related parts for MCR01MZPJ823
IC DAC 8BIT 5-15V IN MONO 20PLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 1.8V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP CLOSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 20K OHM 175W datasheet.pdf
M805 20C 20#20HD SKT PLUG OM datasheet.pdf
TV 11C 2#20 9#10 PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf