Rohm Semiconductor MCR03ERTF12R4
MCR03ERTF12R4 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03ERTF12R4
Brief Description
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03ERTF12R4.pdf
Availability of MCR03ERTF12R4
QUANTITY
MCR03ERTF12R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03ERTF12R4
Internal Part NumberEIS-MCR03ERTF12R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03ERTF12R4
Related LinksMCR03E, MCR03ERTF12R4 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03ERTF12R4 Details Description
Related parts for MCR03ERTF12R4
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 2K OHM 6SIP datasheet.pdf
SCOTCH CODE REFILL T2 datasheet.pdf
ENCODER LINE DRIVER 2CH 8MM datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf