Rohm Semiconductor MCR03ERTF1373
MCR03ERTF1373 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03ERTF1373
Brief Description
RES SMD 137K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03ERTF1373.pdf
Availability of MCR03ERTF1373
QUANTITY
MCR03ERTF1373 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03ERTF1373
Internal Part NumberEIS-MCR03ERTF1373
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03ERTF1373
Related LinksMCR03E, MCR03ERTF1373 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03ERTF1373 Details Description
Related parts for MCR03ERTF1373
IC MUX 4CH 2-WIRE BUS 24-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CABLE POF BLK PLAST DUPLEX 4.5M datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RJI M12CORD 4XAWG 22/7 1M datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf