Rohm Semiconductor MCR03ERTF1913
MCR03ERTF1913 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03ERTF1913
Brief Description
RES SMD 191K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03ERTF1913.pdf
Availability of MCR03ERTF1913
QUANTITY
MCR03ERTF1913 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03ERTF1913
Internal Part NumberEIS-MCR03ERTF1913
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03ERTF1913
Related LinksMCR03E, MCR03ERTF1913 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03ERTF1913 Details Description
Related parts for MCR03ERTF1913
IDC CABLE - MKS16K/MC16F/X datasheet.pdf
IDC CABLE - CKC26G/AE26G/CKC26G datasheet.pdf
IC VOLT DETECT 2.6V INV CMOS SMD datasheet.pdf
RES 196 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOCOUPLER MODULE 8-SMD GW datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LI98C THERMAL TAPE 100X100X0.2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
RES 464 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf