Rohm Semiconductor MCR03ERTJ220
MCR03ERTJ220 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03ERTJ220
Brief Description
RES SMD 22 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03ERTJ220.pdf
Availability of MCR03ERTJ220
QUANTITY
MCR03ERTJ220 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03ERTJ220
Internal Part NumberEIS-MCR03ERTJ220
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03ERTJ220
Related LinksMCR03E, MCR03ERTJ220 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03ERTJ220 Details Description
Related parts for MCR03ERTJ220
BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC QUAD 2-INPUT MUX 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP CER 130PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf