Rohm Semiconductor MCR03EZP5FX6813
MCR03EZP5FX6813 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03EZP5FX6813
Brief Description
RES SMD 681K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03EZP5FX6813.pdf
Availability of MCR03EZP5FX6813
QUANTITY
MCR03EZP5FX6813 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03EZP5FX6813
Internal Part NumberEIS-MCR03EZP5FX6813
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03EZP5FX6813
Related LinksMCR03EZ, MCR03EZP5FX6813 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03EZP5FX6813 Details Description
Related parts for MCR03EZP5FX6813
IC SWITCH QUAD 1X2 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 7.1A SOT-23 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
BASE ONLY FOR E3A2 SENSOR datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 25 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 7VC SOT23 datasheet.pdf
SR BTS PC RA 3 ASY CV datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf