Rohm Semiconductor MCR03EZPFX11R3
MCR03EZPFX11R3 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03EZPFX11R3
Brief Description
RES SMD 11.3 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03EZPFX11R3.pdf
Availability of MCR03EZPFX11R3
QUANTITY
MCR03EZPFX11R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03EZPFX11R3
Internal Part NumberEIS-MCR03EZPFX11R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03EZPFX11R3
Related LinksMCR03EZ, MCR03EZPFX11R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03EZPFX11R3 Details Description
Related parts for MCR03EZPFX11R3
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER PLL FREQ 16-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4P3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC FPGA 562 I/O 1020BGA datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf