Rohm Semiconductor MCR03EZPFX14R7
MCR03EZPFX14R7 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03EZPFX14R7
Brief Description
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03EZPFX14R7.pdf
Availability of MCR03EZPFX14R7
QUANTITY
MCR03EZPFX14R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03EZPFX14R7
Internal Part NumberEIS-MCR03EZPFX14R7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03EZPFX14R7
Related LinksMCR03EZ, MCR03EZPFX14R7 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03EZPFX14R7 Details Description
Related parts for MCR03EZPFX14R7
IC BUFFER RECEIVE T1 28-PLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
DUOPLUG STD CONN.,9 POS,GWT750 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf