Rohm Semiconductor MCR03EZPFX2431
MCR03EZPFX2431 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03EZPFX2431
Brief Description
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03EZPFX2431.pdf
Availability of MCR03EZPFX2431
QUANTITY
MCR03EZPFX2431 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03EZPFX2431
Internal Part NumberEIS-MCR03EZPFX2431
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03EZPFX2431
Related LinksMCR03EZ, MCR03EZPFX2431 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03EZPFX2431 Details Description
Related parts for MCR03EZPFX2431
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.9A 145 MOHM TH datasheet.pdf
LED XLAMP ROYAL BLUE datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 56POS datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 10% 310VAC AXI datasheet.pdf
PT 12C 8#20,4#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10V 10% datasheet.pdf