Rohm Semiconductor MCR03EZPFX3322
MCR03EZPFX3322 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03EZPFX3322
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03EZPFX3322.pdf
Availability of MCR03EZPFX3322
QUANTITY
MCR03EZPFX3322 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03EZPFX3322
Internal Part NumberEIS-MCR03EZPFX3322
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03EZPFX3322
Related LinksMCR03EZ, MCR03EZPFX3322 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03EZPFX3322 Details Description
Related parts for MCR03EZPFX3322
CONN CAP FOR SIZE 22 RECEPT datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
POT 1K OHM 3W CERMET LINEAR datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 3A 30V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
2.5 WTB LOCK HSG 8CKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 60A 240VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS CABLE SKT datasheet.pdf