Rohm Semiconductor MCR03EZPFX4221
MCR03EZPFX4221 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03EZPFX4221
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03EZPFX4221.pdf
Availability of MCR03EZPFX4221
QUANTITY
MCR03EZPFX4221 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03EZPFX4221
Internal Part NumberEIS-MCR03EZPFX4221
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03EZPFX4221
Related LinksMCR03EZ, MCR03EZPFX4221 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03EZPFX4221 Details Description
Related parts for MCR03EZPFX4221
MOD INVERTER CCFL DUAL 4W 12V datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 3-8LINE 16-DIP datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
RES SMD 0.003 OHM 0.1% 3W 3637 datasheet.pdf