Rohm Semiconductor MCR03EZPFX4643
MCR03EZPFX4643 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03EZPFX4643
Brief Description
RES SMD 464K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03EZPFX4643.pdf
Availability of MCR03EZPFX4643
QUANTITY
MCR03EZPFX4643 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03EZPFX4643
Internal Part NumberEIS-MCR03EZPFX4643
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03EZPFX4643
Related LinksMCR03EZ, MCR03EZPFX4643 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03EZPFX4643 Details Description
Related parts for MCR03EZPFX4643
RES SMD 392K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SYNCFIFO 4096X36 15NS 128TQFP datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.4 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
BALUN TRANSFORMER 5FLIPCHIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf