Rohm Semiconductor MCR03EZPFX8450
MCR03EZPFX8450 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03EZPFX8450
Brief Description
RES SMD 845 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03EZPFX8450.pdf
Availability of MCR03EZPFX8450
QUANTITY
MCR03EZPFX8450 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03EZPFX8450
Internal Part NumberEIS-MCR03EZPFX8450
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03EZPFX8450
Related LinksMCR03EZ, MCR03EZPFX8450 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03EZPFX8450 Details Description
Related parts for MCR03EZPFX8450
FIXED IND 390NH 150MA 1.82 OHM datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP NIOB OXIDE 220UF 20% 4V 2917 datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
MOD OEM BLUETOOTH ADAPT 41X JST datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 800V 1.5A datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf