Rohm Semiconductor MCR03EZPJ684
MCR03EZPJ684 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03EZPJ684
Brief Description
RES SMD 680K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03EZPJ684.pdf
Availability of MCR03EZPJ684
QUANTITY
MCR03EZPJ684 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03EZPJ684
Internal Part NumberEIS-MCR03EZPJ684
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03EZPJ684
Related LinksMCR03E, MCR03EZPJ684 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03EZPJ684 Details Description
Related parts for MCR03EZPJ684
CONN HEADER VERT 2POS .156 TIN datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CONTACT SKT COAXIAL CRIMP datasheet.pdf
HSG FEMALE 5POS 3.96MM WTB POLAR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V SMD datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 104MM datasheet.pdf
26 SIL VERT SOCKET 4.6MM datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf