Rohm Semiconductor MCR03EZPJ823
MCR03EZPJ823 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03EZPJ823
Brief Description
RES SMD 82K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03EZPJ823.pdf
Availability of MCR03EZPJ823
QUANTITY
MCR03EZPJ823 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03EZPJ823
Internal Part NumberEIS-MCR03EZPJ823
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03EZPJ823
Related LinksMCR03E, MCR03EZPJ823 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03EZPJ823 Details Description
Related parts for MCR03EZPJ823
CONN SPRING CONT 01 POS .276 SMD datasheet.pdf
RES 130K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC VOLT DETECT CMOS 3.0V 5TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LENS TIR 20MM PLAIN TIGHT FLANGE datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
IC HALL SENSR OMNIPLOR SW SC59 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf
GERMAN FP OVERLAY FOR WS3000 datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf