Rohm Semiconductor MCR03FZPEJ332
MCR03FZPEJ332 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03FZPEJ332
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03FZPEJ332.pdf
Availability of MCR03FZPEJ332
QUANTITY
MCR03FZPEJ332 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03FZPEJ332
Internal Part NumberEIS-MCR03FZPEJ332
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03FZPEJ332
Related LinksMCR03F, MCR03FZPEJ332 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03FZPEJ332 Details Description
Related parts for MCR03FZPEJ332
CONN HEADER RT/A .100 12POS 15AU datasheet.pdf
SENS PROX M18 7MM SHIELD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
IC FIFO 2048X18 SYNC 15NS 32QFP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 180MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CAP CER 33UF 6.3V X7S 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.5A 81.25 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf