Rohm Semiconductor MCR100JZHF1582
MCR100JZHF1582 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHF1582
Brief Description
RES SMD 15.8K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHF1582.pdf
Availability of MCR100JZHF1582
QUANTITY
MCR100JZHF1582 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHF1582
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHF1582
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHF1582
Related LinksMCR100J, MCR100JZHF1582 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHF1582 Details Description
Related parts for MCR100JZHF1582
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 78.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC DETECT VOLT WINDOW SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 160MA 4-SSOP T/R datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
COVERING HOOD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC WIRE datasheet.pdf