Rohm Semiconductor MCR100JZHF17R4
MCR100JZHF17R4 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHF17R4
Brief Description
RES SMD 17.4 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHF17R4.pdf
Availability of MCR100JZHF17R4
QUANTITY
MCR100JZHF17R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHF17R4
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHF17R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHF17R4
Related LinksMCR100J, MCR100JZHF17R4 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHF17R4 Details Description
Related parts for MCR100JZHF17R4
IC REG BOOST 1.5V 1.3A 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FOPC BOA 2DB SC/UPC DW SM datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf