Rohm Semiconductor MCR100JZHF2151
MCR100JZHF2151 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHF2151
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHF2151.pdf
Availability of MCR100JZHF2151
QUANTITY
MCR100JZHF2151 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHF2151
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHF2151
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHF2151
Related LinksMCR100J, MCR100JZHF2151 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHF2151 Details Description
Related parts for MCR100JZHF2151
IC REG SWTCHD CAP INV -3V SOT23 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8MSOP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 235MA 5.15 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY REV 80V DO5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf