Rohm Semiconductor MCR100JZHF2211
MCR100JZHF2211 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHF2211
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHF2211.pdf
Availability of MCR100JZHF2211
QUANTITY
MCR100JZHF2211 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHF2211
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHF2211
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHF2211
Related LinksMCR100J, MCR100JZHF2211 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHF2211 Details Description
Related parts for MCR100JZHF2211
HOOK-UP STRND 18AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR QUINT 2IN 28-PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER R/A DUAL 40POS GOLD datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 4W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR-R/A 4POS MALE/FMALE 6M datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 33 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf