Rohm Semiconductor MCR100JZHF2260
MCR100JZHF2260 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHF2260
Brief Description
RES SMD 226 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHF2260.pdf
Availability of MCR100JZHF2260
QUANTITY
MCR100JZHF2260 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHF2260
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHF2260
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHF2260
Related LinksMCR100J, MCR100JZHF2260 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHF2260 Details Description
Related parts for MCR100JZHF2260
RES SMD 3.74K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 R/A datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 54POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8BIT N-INV 24QSOP datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
LED CBI 3MM YW/RED/RED/GN QUAD datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 228 I/O 256CQFP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf