Rohm Semiconductor MCR100JZHF24R9
MCR100JZHF24R9 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHF24R9
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHF24R9.pdf
Availability of MCR100JZHF24R9
QUANTITY
MCR100JZHF24R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHF24R9
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHF24R9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHF24R9
Related LinksMCR100J, MCR100JZHF24R9 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHF24R9 Details Description
Related parts for MCR100JZHF24R9
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 22.0 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 10.24K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP XQ-E RED-ORANGE datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC-DC 10W +/-12V .417A MED datasheet.pdf
HD-BNC TO 1.0/2.3 STRT PLUG 180" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf