Rohm Semiconductor MCR100JZHF3092
MCR100JZHF3092 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHF3092
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHF3092.pdf
Availability of MCR100JZHF3092
QUANTITY
MCR100JZHF3092 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHF3092
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHF3092
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHF3092
Related LinksMCR100J, MCR100JZHF3092 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHF3092 Details Description
Related parts for MCR100JZHF3092
IC OPAMP GP 600KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 400VAC RADIAL datasheet.pdf
TARGET CBL FLEX D MMEVS/MMDS-MCU datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24WQFN datasheet.pdf
IC MPU I.MX53 800MHZ 529TEPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CONNECTOR 96POS RA TERM DIN datasheet.pdf
RES SMD 0.383 OHM 1% 1W 0612 datasheet.pdf