Rohm Semiconductor MCR100JZHF6980
MCR100JZHF6980 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHF6980
Brief Description
RES SMD 698 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHF6980.pdf
Availability of MCR100JZHF6980
QUANTITY
MCR100JZHF6980 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHF6980
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHF6980
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHF6980
Related LinksMCR100J, MCR100JZHF6980 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHF6980 Details Description
Related parts for MCR100JZHF6980
BOARD EVALUATION FOR ADM1069LQ datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 80V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MT PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 500MW 1206 datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 45POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 291 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf