Rohm Semiconductor MCR100JZHF90R9
MCR100JZHF90R9 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHF90R9
Brief Description
RES SMD 90.9 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHF90R9.pdf
Availability of MCR100JZHF90R9
QUANTITY
MCR100JZHF90R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHF90R9
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHF90R9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHF90R9
Related LinksMCR100J, MCR100JZHF90R9 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHF90R9 Details Description
Related parts for MCR100JZHF90R9
IC DAC 8BIT 2WIRE I2C 8-MSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 14POS W/STR TIN datasheet.pdf
DECODER/DEMUX 1OF8 5V 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 6A 20.4 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC MCU 256KB FLASH 32MHZ 64LQFP datasheet.pdf
MICRO 100C S 30" YEL FLOAT NI datasheet.pdf