Rohm Semiconductor MCR100JZHFL4R30
MCR100JZHFL4R30 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHFL4R30
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHFL4R30.pdf
Availability of MCR100JZHFL4R30
QUANTITY
MCR100JZHFL4R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHFL4R30
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHFL4R30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHFL4R30
Related LinksMCR100J, MCR100JZHFL4R30 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHFL4R30 Details Description
Related parts for MCR100JZHFL4R30
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 48POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE GAUGE datasheet.pdf
VARISTOR 15.9V 40A 0805 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG WHITE 100' datasheet.pdf
SPST THINLINE ROCKER SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 68PF 760VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf