Rohm Semiconductor MCR100JZHJ471
MCR100JZHJ471 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHJ471
Brief Description
RES SMD 470 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHJ471.pdf
Availability of MCR100JZHJ471
QUANTITY
MCR100JZHJ471 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHJ471
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHJ471
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHJ471
Related LinksMCR100, MCR100JZHJ471 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHJ471 Details Description
Related parts for MCR100JZHJ471
IC REG LDO 10V 1A DDPAK datasheet.pdf
FERRITE BEAD CORE EMI H/F10.16MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 7.5 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 0.36 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 35V JB 0402 datasheet.pdf