Rohm Semiconductor MCR100JZHJ820
MCR100JZHJ820 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHJ820
Brief Description
RES SMD 82 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHJ820.pdf
Availability of MCR100JZHJ820
QUANTITY
MCR100JZHJ820 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHJ820
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHJ820
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHJ820
Related LinksMCR100, MCR100JZHJ820 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHJ820 Details Description
Related parts for MCR100JZHJ820
IC REG QD BUCK/LINEAR 32-VFQFPN datasheet.pdf
CONN TERM BLK 7POS 5MM VERT datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR W/PG/SLT 24POS datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1A 800V T-MINIDIP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
INDENTER datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V THRU HOLE datasheet.pdf
FUSE 12KV 6.3AMP 2" AIR datasheet.pdf