Rohm Semiconductor MCR100JZHJLR20
MCR100JZHJLR20 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHJLR20
Brief Description
RES SMD 0.2 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHJLR20.pdf
Availability of MCR100JZHJLR20
QUANTITY
MCR100JZHJLR20 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHJLR20
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHJLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.2
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHJLR20
Related LinksMCR100J, MCR100JZHJLR20 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHJLR20 Details Description
Related parts for MCR100JZHJLR20
CONN HEADER .100 SINGL STR 29POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 44POS datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14TVSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.5PF 100V 0805 datasheet.pdf
IC LIU E1/T1/J1 3.3V 144-ELQFP datasheet.pdf
RES 0.13 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 67 I/O 100TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 35MA 46 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf