Rohm Semiconductor MCR10ERTF1473
MCR10ERTF1473 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF1473
Brief Description
RES SMD 147K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF1473.pdf
Availability of MCR10ERTF1473
QUANTITY
MCR10ERTF1473 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF1473
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF1473
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF1473
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF1473 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF1473 Details Description
Related parts for MCR10ERTF1473
BRIDGE INSERTION BLUE datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF12A/AF12/AFF12A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 3A DO214AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 8SOP datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 4A 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
ANT RUBBER DUCK 5.5DBI MAGN RTNC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf