Rohm Semiconductor MCR10ERTF19R1
MCR10ERTF19R1 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF19R1
Brief Description
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF19R1.pdf
Availability of MCR10ERTF19R1
QUANTITY
MCR10ERTF19R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF19R1
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF19R1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF19R1
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF19R1 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF19R1 Details Description
Related parts for MCR10ERTF19R1
DIODE SCHOTTKY 20V 1A STMITE datasheet.pdf
IC POT DGTL PB 32TP LN LP 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 24POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CBL 3POS M12 PLUG-VALVE PLUG .6M datasheet.pdf
BENCH MOUNT HOT KNIFE datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY CTLR 388W ESIP-16 datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf