Rohm Semiconductor MCR10ERTF2000
MCR10ERTF2000 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF2000
Brief Description
RES SMD 200 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF2000.pdf
Availability of MCR10ERTF2000
QUANTITY
MCR10ERTF2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF2000
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF2000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF2000
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF2000 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF2000 Details Description
Related parts for MCR10ERTF2000
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 2012 datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POT 1K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
SPEAKER WIDE BAND FK SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf