Rohm Semiconductor MCR10ERTF3481
MCR10ERTF3481 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF3481
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF3481.pdf
Availability of MCR10ERTF3481
QUANTITY
MCR10ERTF3481 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF3481
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF3481
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF3481
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF3481 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF3481 Details Description
Related parts for MCR10ERTF3481
DIN CONN RCPT 64 POS 2 ROW STR datasheet.pdf
CAP MICA 82PF 5% 1KV SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC YEL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 8"L X 10"W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FLEXIMATE TO FLEXIMATE 46MM datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180 SOLID datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 6.2A DPAK datasheet.pdf