Rohm Semiconductor MCR10ERTF4121
MCR10ERTF4121 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF4121
Brief Description
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF4121.pdf
Availability of MCR10ERTF4121
QUANTITY
MCR10ERTF4121 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF4121
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF4121
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF4121
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF4121 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF4121 Details Description
Related parts for MCR10ERTF4121
RES SMD 470K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MOTOR STARTER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
LARGE PICTURE HANG STRIPS WHITE datasheet.pdf
HEATSHRINK 115/34MM-48" datasheet.pdf
AM VS RA HDR COVER datasheet.pdf
RES 1.6M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf