Rohm Semiconductor MCR10ERTFL3R30
MCR10ERTFL3R30 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTFL3R30
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTFL3R30.pdf
Availability of MCR10ERTFL3R30
QUANTITY
MCR10ERTFL3R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTFL3R30
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTFL3R30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTFL3R30
Related LinksMCR10ER, MCR10ERTFL3R30 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTFL3R30 Details Description
Related parts for MCR10ERTFL3R30
SWITCH PUSH 4PDT 0.1A 30V datasheet.pdf
FIXED IND 9NH 680MA 100 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SRL OCT 64TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 4POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A SYNC 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf