Rohm Semiconductor MCR10ERTFL9R10
MCR10ERTFL9R10 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTFL9R10
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTFL9R10.pdf
Availability of MCR10ERTFL9R10
QUANTITY
MCR10ERTFL9R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTFL9R10
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTFL9R10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTFL9R10
Related LinksMCR10ER, MCR10ERTFL9R10 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTFL9R10 Details Description
Related parts for MCR10ERTFL9R10
BATTERY PACK NIMH 12.0V 2300MAH datasheet.pdf
IC BUFF HEX LV CMOS O/D 14SOEIAJ datasheet.pdf
FB-5R,ASY,010,PWR,HER,EN,SEQ datasheet.pdf
SSD 32GB MSATA SATA II 3.3V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" 0.50MM 8POS datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.44A 390 MOHM datasheet.pdf
0.5M IPASS TO 4X SAS datasheet.pdf
RES 100 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf