Rohm Semiconductor MCR10ERTJ333
MCR10ERTJ333 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTJ333
Brief Description
RES SMD 33K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTJ333.pdf
Availability of MCR10ERTJ333
QUANTITY
MCR10ERTJ333 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTJ333
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTJ333
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTJ333
Related LinksMCR10E, MCR10ERTJ333 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTJ333 Details Description
Related parts for MCR10ERTJ333
RES 261K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.00M OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN TERM SPADE 22-18AWG 100PC datasheet.pdf
4.2MM WTB RAHDR W/O MNTFLG datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 4X118" A MED datasheet.pdf
RES 2.191K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
DIN-SIGNAL SHELL HOUSING B15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf