Rohm Semiconductor MCR10ERTJ434
MCR10ERTJ434 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTJ434
Brief Description
RES SMD 430K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTJ434.pdf
Availability of MCR10ERTJ434
QUANTITY
MCR10ERTJ434 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTJ434
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTJ434
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTJ434
Related LinksMCR10E, MCR10ERTJ434 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTJ434 Details Description
Related parts for MCR10ERTJ434
Connector Receptacle 60 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 0.15% 8SOIC datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TMP709 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
RES 51K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 410MW SOD123 datasheet.pdf