Rohm Semiconductor MCR10ERTJ684
MCR10ERTJ684 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTJ684
Brief Description
RES SMD 680K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTJ684.pdf
Availability of MCR10ERTJ684
QUANTITY
MCR10ERTJ684 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTJ684
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTJ684
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTJ684
Related LinksMCR10E, MCR10ERTJ684 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTJ684 Details Description
Related parts for MCR10ERTJ684
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 36-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 12" 8A MED datasheet.pdf
IC LCD DRIVER UNIV UNCASED datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC MUX CMOS ANLG DUAL 8CH 28SOIC datasheet.pdf
LED GRN DIFF 4.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 0.0 OHM 1/2W JUMP AXIAL datasheet.pdf