Rohm Semiconductor MCR10EZHF1133
MCR10EZHF1133 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF1133
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 113K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF1133.pdf
Availability of MCR10EZHF1133
QUANTITY
MCR10EZHF1133 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF1133
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF1133
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF1133
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF1133 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF1133 Details Description
Related parts for MCR10EZHF1133
IC TXRX LOW POWER RS-232 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 3W DO216AA datasheet.pdf
26AWG SFP+CABLE ASSY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Screw datasheet.pdf